Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2021/2022

Za nami I półrocze roku szkolnego 2021/2022 i jak zwykle trzeba przyznać, że czas mija bardzo szybko. W naszym przedszkolu był to czas wielu zmian i nowości, które mamy nadzieję, przyczyniły się do lepszego funkcjonowania placówki, a tym samym były korzystne dla naszych wychowanków. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za wyrozumiałość oraz wszelkie formy współpracy.

Bieżący rok szkolny, to już kolejny rok funkcjonowania w dobie pandemii koronawirusa. Powoli staramy się wracać do jako takiej normalności, jednak istniejące wciąż ograniczenia nie pozwalają na to w pełni. Cieszymy się, że pandemia nie utrudniła nam funkcjonowania już tak mocno, jak w roku ubiegłym, choć oczywiście nie dało się całkowicie uniknąć utrudnień z nią związanych.

Z radością trzeba powiedzieć, że udało nam się przygotować i zrealizować wszystkie ważne wydarzenia i uroczystości zaplanowane na I półrocze, o czym na bieżąco staraliśmy się informować rodziców, przekazywaliśmy zdjęcia i filmiki, które, jak wynika z relacji rodziców, z chęcią były oglądane, a dzieci nagradzane pochwałami za ich wysiłek i zaangażowanie.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy udanego zimowego wypoczynku w czasie ferii oraz zdrowia i wielu radosnych przeżyć w II półroczu roku szkolnego 2021/2022.

Jesteśmy bezpieczni

Dzięki podarowanym przez firmę MULTISERWIS „KULOM BEZPIECZEŃSTWA” jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni, a dodatkowo powstały piękne bombki.

Jesteśmy bezpieczni

Jesteśmy bezpieczni - film (rozszerzenie *.mp4)

BARDZO DZIĘKUJEMY!    Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Krapkowicach

Wydarzenia z życia przedszkola

Mimo wciąż trwającej pandemii i związanych z nią utrudnień ( zachorowania oraz kwarantanny wśród dzieci i personelu przedszkola) końcówka września, a także październik i listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Były wycieczki, spacery, różne uroczystości przedszkolne, między innymi:

Wszystkie te wydarzenia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, radości, wzbogaciły ich wiedzę, pozwoliły na kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt, szacunku dla tradycji i zwyczajów, a także miłości do Ojczyzny.

Przed nami grudzień i chyba dla większości najbardziej oczekiwany czas w roku. W przedszkolu, we wszystkich grupach, już rozpoczęły się przygotowania do tego niezwykłego czasu. To przygotowanie stosownych dekoracji, przedstawienia jasełkowego, nauka tematycznych wierszy i piosenek, pieczenie świątecznych pierniczków itd.

Wszystkie te wydarzenia są rejestrowane w postaci zdjęć, a także filmów, a następnie zamieszczane na stronie internetowej naszej placówki w zakładce „Galeria”, a także udostępniane na grupach WhatsApp.

Mamy nadzieję, że szalejąca pandemia nie pokrzyżuje naszych planów i zaplanowane uroczystości odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy radosnego przeżycia nadchodzących pięknych dni, w dobrym zdrowiu i świątecznym nastroju.

Podnieś swoje kompetencje cyfrowe

Wrzesień w przedszkolu

Wrzesień powoli zbliża się do końca. Jak zwykle miesiąc ten jest początkiem nowego roku szkolnego, a w naszym przedszkolu wiązał się także z dużymi zmianami, ponieważ po 14 latach ze stanowiska dyrektora odeszła Pani Danuta Glinka, której bardzo dziękujemy za wieloletnią współpracę. Kierowanie placówką objęła Pani Elżbieta Nagel, którą serdecznie witamy naszym gronie.

Dla nowych przedszkolaków wrzesień to czas adaptacji do życia przedszkolnego, natomiast dla starszych wychowanków - czas na poznanie zasad funkcjonowania w nowej, starszej grupie.

Choć minęło zaledwie kilka tygodni, to w naszym przedszkolu miały już miejsce ciekawe i ważne dla przedszkolaków wydarzenia:

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dodatkowe zajęcia w przedszkolu

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Informację o uprawnieniu dla rodziców w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub szkoły można uzyskać klikając w poniższy link:

Jak działa elektroniczny system rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu „ATMS Kids” w gminie Krapkowice?

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na stronie internetowej Gminy Krapkowice.

Nowoczesne szkoły i przedszkola w gminie Krapkowice

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: "Nowoczesne szkoły i przedszkola w gminie Krapkowice"

Wyprawka przedszkolaka:

- kapcie (najlepiej pełne, zapinane na rzepy),
      - ubranka na zmianę: bielizna, spodnie, bluzka,
      - ukochana przytulanka, dzięki której łatwiej przeżyć rozstanie z mamą.

Dzieci 3 i 4 – letnie z grupy Niedźwiadki:
      - mały ręcznik,
      - przebywające w przedszkolu dłużej niż 5 godz.:
         - mała poduszka,
         - kołderka,