Zapraszamy na JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jarmark bożonarodzeniowy


Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2021/2022

       Za nami I półrocze roku szkolnego 2021/2022 i jak zwykle trzeba przyznać, że czas mija bardzo szybko. W naszym przedszkolu był to czas wielu zmian i nowości, które mamy nadzieję, przyczyniły się do lepszego funkcjonowania placówki, a tym samym były korzystne dla naszych wychowanków. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za wyrozumiałość oraz wszelkie formy współpracy.

       Bieżący rok szkolny, to już kolejny rok funkcjonowania w dobie pandemii koronawirusa. Powoli staramy się wracać do jako takiej normalności, jednak istniejące wciąż ograniczenia nie pozwalają na to w pełni. Cieszymy się, że pandemia nie utrudniła nam funkcjonowania już tak mocno, jak w roku ubiegłym, choć oczywiście nie dało się całkowicie uniknąć utrudnień z nią związanych.

       Z radością trzeba powiedzieć, że udało nam się przygotować i zrealizować wszystkie ważne wydarzenia i uroczystości zaplanowane na I półrocze, o czym na bieżąco staraliśmy się informować rodziców, przekazywaliśmy zdjęcia i filmiki, które, jak wynika z relacji rodziców, z chęcią były oglądane, a dzieci nagradzane pochwałami za ich wysiłek i zaangażowanie.

       Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy udanego zimowego wypoczynku w czasie ferii oraz zdrowia i wielu radosnych przeżyć w II półroczu roku szkolnego 2021/2022.Jesteśmy bezpieczni

       Dzięki podarowanym przez firmę MULTISERWIS „KULOM BEZPIECZEŃSTWA” jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni, a dodatkowo powstały piękne bombki.

Jesteśmy bezpieczni

Jesteśmy bezpieczni

Jesteśmy bezpieczni - film (rozszerzenie *.mp4)BARDZO DZIĘKUJEMY!    Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w KrapkowicachWydarzenia z życia przedszkola

       Mimo wciąż trwającej pandemii i związanych z nią utrudnień ( zachorowania oraz kwarantanny wśród dzieci i personelu przedszkola) końcówka września, a także październik i listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Były wycieczki, spacery, różne uroczystości przedszkolne, między innymi:

 • Robienie świeżych i zdrowych soków owocowo-warzywnych oraz zdrowych kanapek
 • Zwiedzanie barki „Irena” (Otwartego Muzeum Techniki)
 • Spotkania w Bibliotece Dziecięcej
 • Dzień Zwierząt
 • Wycieczka do lasu (spacer ścieżką edukacyjną)
 • Święto drzewa połączone ze spotkaniem z leśniczym i sadzeniem nowych drzew w ogrodzie przedszkolnym
 • Spacer na pocztę
 • Święto dyni
 • Obchody wigilii Świętego Marcina
 • Obchody Święta Niepodległości, udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”
 • Dzień Pluszowego Misia

       Wszystkie te wydarzenia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, radości, wzbogaciły ich wiedzę, pozwoliły na kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt, szacunku dla tradycji i zwyczajów, a także miłości do Ojczyzny.

       Przed nami grudzień i chyba dla większości najbardziej oczekiwany czas w roku. W przedszkolu, we wszystkich grupach, już rozpoczęły się przygotowania do tego niezwykłego czasu. To przygotowanie stosownych dekoracji, przedstawienia jasełkowego, nauka tematycznych wierszy i piosenek, pieczenie świątecznych pierniczków itd.

 • W poniedziałek 6.12 odwiedzi dzieci Mikołaj i obdaruje podarkami
 • 16.12 (czwartek) planujemy zorganizowanie kiermaszu świątecznego w ogrodzie przedszkolnym
 • 17.12 (piątek) grupa Krasnoludków przedstawi Jasełka w kościele Św. Mikołaja podczas Wigilii dla Samotnych
 • 21.12 (wtorek) odbędzie się przedszkolna Wigilia w poszczególnych grupach (ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, nie może to być wspólna uroczystość)

       Wszystkie te wydarzenia są rejestrowane w postaci zdjęć, a także filmów, a następnie zamieszczane na stronie internetowej naszej placówki w zakładce „Galeria”, a także udostępniane na grupach WhatsApp.

       Mamy nadzieję, że szalejąca pandemia nie pokrzyżuje naszych planów i zaplanowane uroczystości odbędą się zgodnie z harmonogramem.

       Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy radosnego przeżycia nadchodzących pięknych dni, w dobrym zdrowiu i świątecznym nastroju.

Do góry
Podnieś swoje kompetencje cyfrowe

Do góry
Wrzesień w przedszkolu

       Wrzesień powoli zbliża się do końca. Jak zwykle miesiąc ten jest początkiem nowego roku szkolnego, a w naszym przedszkolu wiązał się także z dużymi zmianami, ponieważ po 14 latach ze stanowiska dyrektora odeszła Pani Danuta Glinka, której bardzo dziękujemy za wieloletnią współpracę. Kierowanie placówką objęła Pani Elżbieta Nagel, którą serdecznie witamy naszym gronie.

       Dla nowych przedszkolaków wrzesień to czas adaptacji do życia przedszkolnego, natomiast dla starszych wychowanków - czas na poznanie zasad funkcjonowania w nowej, starszej grupie.

       Choć minęło zaledwie kilka tygodni, to w naszym przedszkolu miały już miejsce ciekawe i ważne dla przedszkolaków wydarzenia:

 • 15.09 – grupa Krasnoludków uroczyście obchodziła „Dzień Kropki” i z tej okazji dzieci stworzyły kilka ciekawych, zbiorowych prac, w których główną rolę odgrywała właśnie kropka. Grupa Pszczółek natomiast bawiła się papierowymi, jesiennymi listkami i właśnie z nich dzieci „wyczarowały” duże, piękne jesienne drzewa.

 • 16.09 – Krasnoludki samodzielnie wykonywały zdrowe, kolorowe kanapki, do przygotowania których użyły pasty twarogowej oraz różnorodnych warzyw (m.in. rzeżuchy, zielonej pietruszki, rzodkiewki, papryki i In.). Pragniemy w ten sposób wykształcić u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.

 • 20.09 – to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który w naszym przedszkolu został połączony z uroczystością „Pasowania na Przedszkolaka”. Nie zabrakło dobrej zabawy, a na pamiątkę tego dnia każde dziecko otrzymało rożek obfitości z symbolem grupy, do której uczęszcza (Niedźwiadek, Pszczółka, Krasnoludek, Motylek) oraz balonik.

 • 23.09 – w tym dniu uroczyście powitaliśmy nową porę roku- jesień, to w naszym przedszkolu tradycyjnie „Czerwony Dzień”. Grupa Krasnoludków przygotował z tej okazji przedstawienie pt.: „Kolorowe listki”, które zaprezentował młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci wykonały prace plastyczne, w których królował kolor czerwony, był także spacer w poszukiwaniu nowej pory roku.

Do góry
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Do góry
Dodatkowe zajęcia w przedszkolu

Do góry
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Informację o uprawnieniu dla rodziców w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub szkoły można uzyskać klikając w poniższy link:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

Do góry
Jak działa elektroniczny system rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu „ATMS Kids” w gminie Krapkowice?


Zapraszamy do zapoznania się z informacją na stronie internetowej Gminy Krapkowice.Do góryNowoczesne szkoły i przedszkola w gminie Krapkowice


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: "Nowoczesne szkoły i przedszkola w gminie Krapkowice"
Do góryWyprawka przedszkolaka:


      - kapcie (najlepiej pełne, zapinane na rzepy),
      - ubranka na zmianę: bielizna, spodnie, bluzka,
      - ukochana przytulanka, dzięki której łatwiej przeżyć rozstanie z mamą.

Dzieci 3 i 4 – letnie z grupy Niedźwiadki:
      - mały ręcznik,
      - przebywające w przedszkolu dłużej niż 5 godz.:
         - mała poduszka,
         - kołderka,
         - piżamka.


PROSIMY PODPISYWAĆ RZECZY DZIECI

Do góry
Publiczne Przedszkole nr 1 w Krapkowicach
47-300 Krapkowice, ul. Moniuszki 12
tel./fax - oddział w Krapkowicach: 77 44 60 384; kom. 699 711 902
tel. - oddział w Steblowie: 77 46 62 366,
e-mail: pp1@krapkowice.pl

Data ostatniej aktualizacji strony:  r.
Zalecana rozdzielczość: 1280 x 720 i więcej