Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Kontynuacja wychowania przedszkolnego do dnia 8 marca 2024 r.

Rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w terminie do dnia 8 marca 2024 r.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli od dnia 11 marca 2024 r.

W dniach od 11 marca do 29 marca 2024 r. rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mają możliwość złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola. Do dnia 19 kwietnia 2024 r. odbywać się będą posiedzenia komisji rekrutacyjnych w przedszkolach. W dniu 23 kwietnia 2024 r. w przedszkolach podane będą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
       W terminie od dnia 24 kwietnia do dnia 29 kwietnia 2024 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieć czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola. W dniu 30 kwietnia 2024 r. znane będą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Zasady elektronicznej rekrutacji do przedszkoli w Gminie Krapkowice

Prosimy o zapoznanie się z dokumentem:

Zasady elektronicznej rekrutacji do przedszkoli w Gminie Krapkowice (dokument pdf)

Film pt. 'Rekrutacja do przedszkola w pięciu krokach':

Rekrutacja do przedszkola w pięciu krokach (film mp4)

Kryteria rekrutacji

Do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy. W przypadku większej liczby kandydatów, spełniających powyższy warunek, niż liczba wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące kryteria:

• wielodzietność rodziny kandydata;
  • niepełnosprawność kandydata;
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
  • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone w Uchwale Nr XXVI/319/2017 Rady Miejskiej w Krapkowicach z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Krapkowice:

1. obydwoje rodziców/prawnych opiekunów kandydata pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą; kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko - 6 pkt;
  2. rodzeństwo kandydata uczęszcza do tego samego przedszkola lub szkoły, jeżeli przedszkole jest włączone do zespołu szkolno-przedszkolnego - 5 pkt;
  3. lokalizacja przedszkola najbliżej miejsca zamieszkania kandydata - 4 pkt;
  4. lokalizacja przedszkola najbliżej miejsca pracy jednego z rodziców/opiekunów kandydata (pracy wykonywanej na podstawie umowy z kodeksu pracy, umowy cywilnoprawnej, miejsca wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej lub miejsca prowadzenia gospodarstwa rolnego) - 3 pkt;
  5. rodzina kandydata objęta jest wsparciem ośrodka pomocy społecznej (z art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej Dz. U. z 2013 r. poz. 182 ze zm.) - 2 pkt;
  6. rodzina kandydata objęta jest nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny - 1 pkt;

Wniosek o przyjęcie do przedszkola

Rekrutacja do przedszkoli w Gminie Krapkowice zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej. Rekrutacja rozpocznie się w dniu 11 marca 2024 roku. Od tego dnia pojawi się możliwość składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Szczegóły dotyczące sposobu elektronicznego wypełniania wniosków zostaną przekazane rodzicom na stronach internetowych przedszkoli i na stronie gminy Krapkowice.
       Rodzic może złożyć tylko jeden wniosek do wybranego przedszkola na terenie Gminy Krapkowice, które jest przedszkolem pierwszego wyboru. We wniosku rodzic zaznacza przedszkola drugiego i trzeciego wyboru, dzięki temu jego wniosek jest jednocześnie rozpatrywany w trzech przedszkolach. O przyjęciu dziecka do przedszkola decydować będzie liczba punktów uzyskanych w procesie rekrutacji. Do przedszkoli zostaną przyjęte dzieci z najwyższa liczbą punktów zgodnie z przedstawionymi wyżej kryteriami.

Postępowanie rekrutacyjne uzupełniające do przedszkoli na wolne miejsca od dnia 5 sierpnia 2024r.

Pobierz:

• Zarządzenie Nr 1302/2024 Burmistrza Krapkowic z dnia 15 stycznia 2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Krapkowice. (dokument pdf)

• Uchwała Nr XXVI/319/2017 Rady Miejskiej w Krapkowicach z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Krapkowice (Dz. Urz. Woj. Opolskiego z 2017 roku poz. 665). (dokument pdf)

e-mail: pp1@krapkowice.pl