Misja przedszkola

„Wysokiej jakości opieka dydaktyczna i wychowawcza sprzyja osiąganiu przez dziecko pełnych możliwości rozwojowych”

Wizja przedszkola

Nasze przedszkole to drugi dom dla naszych dzieci, w którym kontynuuje się tradycje domu rodzinnego oraz uczy samodzielności i odpowiedzialności. To miejsce wszechstronnego rozwoju i wyrównania szans, a przy tym bardzo dobre przygotowanie do podjęcia nauki.

Preferujemy wartości

BEZPIECZEŃSTWO – jest warunkiem zdrowia psychicznego i fizycznego oraz prawidłowych postaw dzieci, pracowników i rodziców. Służy prawidłowej współpracy, wzajemnej akceptacji i zachowaniu dobrego klimatu. Tworzy podstawę współdziałania i zadowolenia.

TWÓRCZOŚĆ – wyraża się w aktywności, myśleniu i odkrywaniu. Wpływa na tempo i jakość rozwoju oraz trafność wyborów korzystnych rozwiązań.

SAMODZIELNOŚĆ – dążenie do samorozwoju stanowi podstawę radzenia sobie w życiu. Przyczynia się do wykonywania podejmowanych zadań.

Historia naszego przedszkola ma już 80 lat.

W codziennej działalności stawiamy głównie na rozwój kulturalny i artystyczny naszych wychowanków. Organizujemy występy teatrzyków oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki do kin i teatrów oraz wyjazdy w interesujące miejsca naszej okolicy.

W naszym Przedszkolu panuje ciepła i rodzinna atmosfera. Promocja tolerancji oraz współżycia w grupie, stanowi główne wyzwanie dla wykształconej i doświadczonej kadry pedagogicznej.

Budynek mieści się przy ulicy Moniuszki 12 w Krapkowicach i posiada wszystkie niezbędne atesty techniczne i higieniczne, wymagane dla prowadzenia działalności przedszkolnej.

Ogrodzony płotem teren oraz stały nadzór nad wychowankami, zapewniają dzieciom bezpieczeństwo, w trakcie całego dnia pobytu w Przedszkolu.

W najbliższym czasie planujemy dodatkowo uruchomienie specjalnego systemu kamer, pozwalającego na bieżący nadzór obiektu.

W budynku znajdują się trzy sale zajęć, które są przytulne oraz wyposażone w dużą ilość zabawek, gier i nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Zgodnie z opiniami nauczycieli i wychowawców szkolnych, dzieci kończące nasze przedszkole, to osoby świetnie przygotowane do dalszej nauki. Zajmują czołowe miejsca we wszystkich olimpiadach i konkursach przedmiotowych na wszystkich szczeblach szkół na terenie naszej gminy. Nasze dzieci są otwarte, nie boją się podejmować wyzwań stawianych przed pierwszoklasistą.

W przedszkolu zatrudnione jest grono pedagogiczne:

1. mgr Danuta Glinka – dyrektor, nauczyciel w grupie Niedźwiadki
2. mgr Barbara Kowerda – nauczyciel grupy Niedźwiadki, nauczyciel języka angielskiego
3. Joanna Duszak – nauczyciel w grupie Niedźwiadki
4. mgr Joanna Nowicka – nauczyciel grupy Pszczółki (4, 5 - latki)
5. Renata Zaliwska – nauczyciel grupy Pszczółki i Krasnoludki
6. Wanda Mierzwa – nauczyciel w grupie Krasnoludki (5, 6 - latki)
7. mgr Kornelia Biernacka – nauczyciel w oddziale w Steblowie (grupa dzieci 3, 4, 5 i 6 - letnich)
8. mgr Izabela Dudek – nauczyciel w oddziale zamiejscowym w Steblowie
9. mgr Agnieszka Winkler – nauczyciel języka mniejszości narodowej w Steblowie
10. mgr Zofia Zielińska – katechetka w PP nr 1 w Krapkowicach
11. mgr Justyna Suchy – katechetka w oddziale w Steblowie