Misja przedszkola

„Wysokiej jakości opieka dydaktyczna i wychowawcza sprzyja osiąganiu przez dziecko pełnych możliwości rozwojowych”

Wizja przedszkola

Nasze przedszkole to drugi dom dla naszych dzieci, w którym kontynuuje się tradycje domu rodzinnego oraz uczy samodzielności i odpowiedzialności. To miejsce wszechstronnego rozwoju i wyrównania szans, a przy tym bardzo dobre przygotowanie do podjęcia nauki.

Preferujemy wartości

BEZPIECZEŃSTWO – jest warunkiem zdrowia psychicznego i fizycznego oraz prawidłowych postaw dzieci, pracowników i rodziców. Służy prawidłowej współpracy, wzajemnej akceptacji i zachowaniu dobrego klimatu. Tworzy podstawę współdziałania i zadowolenia.

TWÓRCZOŚĆ – wyraża się w aktywności, myśleniu i odkrywaniu. Wpływa na tempo i jakość rozwoju oraz trafność wyborów korzystnych rozwiązań.

SAMODZIELNOŚĆ – dążenie do samorozwoju stanowi podstawę radzenia sobie w życiu. Przyczynia się do wykonywania podejmowanych zadań.

Historia naszego przedszkola ma już 86 lat.

W codziennej działalności stawiamy głównie na rozwój kulturalny i artystyczny naszych wychowanków. Organizujemy występy teatrzyków oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki do kin i teatrów oraz wyjazdy w interesujące miejsca naszej okolicy.

W naszym Przedszkolu panuje ciepła i rodzinna atmosfera. Promocja tolerancji oraz współżycia w grupie, stanowi główne wyzwanie dla wykształconej i doświadczonej kadry pedagogicznej.

Budynek mieści się przy ulicy Moniuszki 12 w Krapkowicach i posiada wszystkie niezbędne atesty techniczne i higieniczne, wymagane dla prowadzenia działalności przedszkolnej.

Ogrodzony płotem teren oraz stały nadzór nad wychowankami, zapewniają dzieciom bezpieczeństwo, w trakcie całego dnia pobytu w Przedszkolu.

W najbliższym czasie planujemy dodatkowo uruchomienie specjalnego systemu kamer, pozwalającego na bieżący nadzór obiektu.

W budynku znajdują się trzy sale zajęć, które są przytulne oraz wyposażone w dużą ilość zabawek, gier i nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Zgodnie z opiniami nauczycieli i wychowawców szkolnych, dzieci kończące nasze przedszkole, to osoby świetnie przygotowane do dalszej nauki. Zajmują czołowe miejsca we wszystkich olimpiadach i konkursach przedmiotowych na wszystkich szczeblach szkół na terenie naszej gminy. Nasze dzieci są otwarte, nie boją się podejmować wyzwań stawianych przed pierwszoklasistą.

W przedszkolu zatrudnione jest grono pedagogiczne:

1. mgr Elżbieta Nagel – dyrektor, nauczyciel w grupie Niedźwiadki (3-latki) i Pszczółki (4-5 latki)
2. mgr Danuta Glinka – nauczyciel w grupie Niedźwiadki (3-latki) i Motylki (3-6 latki) w oddziale w Steblowie
3. mgr Kornelia Biernacka – nauczyciel w grupie Pszczółki (4-5 latki)
4. Wanda Mierzwa – nauczyciel w grupie Krasnoludki (5-6 latki)
5. mgr Renata Zaliwska – nauczyciel grupy Krasnoludki(5-6 latki) i Pszczółki (4-5 latki)
6. mgr Izabela Dudek – nauczyciel w grupie Motylki (3-6 latki), w oddziale zamiejscowym w Steblowie
7. mgr Anna Klimek – nauczyciel języka mniejszości narodowej w Steblowie
8. mgr Anna Warzecha – nauczyciel języka angielskiego
9. ks. Szymon Supel – katecheta w PP nr 1 w Krapkowicach
10. ks. Dariusz Kużawa – katecheta w oddziale w Steblowie

oraz pracownicy obsługi: